Hogyan érdemes hozzáállni a nehézségekhez? Hogyan lehet észrevenni a nehézségek mögötti lehetőségeket? Hogyan fordítsd ezeket a magad javára?
A nehézségek érted vannak és fejlesztenek téged, abban az esetben, ha szembenézel velük. Minden problémás helyzet óriási fejlődési lehetőséget biztosít számodra.
Nehézségek adódhatnak az élet bármely területén. Ez az írás általánosságban ad tanácsokat, hogyan lehet a nehézségekből önmagad számára előnyöket kovácsolni.
Hogyan érdemes az életben lévő nehézségekhez hozzáállni?
A nehézségek érted vannak, legyen szó bármilyen élethelyzetről. Az élet a fejlődésről szól, legnagyobbat fejlődni a kihívások leküzdése által lehet.
Ha egy komoly kihívással találod szembe magad, akkor sok esetben ismeretlen az út a megoldás megtalálásáig. Nem tudod pontosan mi vár rád, valószínűleg olyan képességeidet is szükséges majd használnod, amiket általában nem szoktál a hétköznapokban.
A nehézségek mindig hozzáadnak a személyiségedhez, leküzdésük arra kényszerít rá, hogy kihozd magadból azt, ami benned van.
Állj hozzá úgy a nehézségekhez, hogy azok érted vannak! A leküzdésük által nő az önbecsülésed, az önmagadba vetett hited, és felismered, hogy sokkal több van benned, mint gondolnád.
Ha pozitív hozzáállással közelítesz egy megoldandó feladathoz, sokkal eredményesebb leszel. A pozitív hozzáállás rengeteg energiát szabadít fel.
Gondolj bele abba is, hogy nem is vagy olyan szörnyű helyzetben, hiszen ezt az írást olvasod valamilyen eszközön keresztül. Valószínűleg most nem azon gondolkozol, hogy kerül-e egyáltalán étel a mai napon az asztalra.
Adj hálát azért, hogy nem egy sokkal nehezebb szituációban vagy!
Azzal, hogy a nehézséggel teli helyzetedet, egy még előnytelenebb helyzethez viszonyítod képzeletben, automatikusan optimistábbá válsz. Ez pedig abban segít, hogy könnyebben tudj motivációt gyűjteni a problémáid megoldásához.
Minden nehézség leküzdhető?
Igen, minden nehézség leküzdhető, ugyanis lehetetlen nem létezik az életben!
Egy emberi életnek vannak keretei, akadnak benne olyan dolgok, amikre nem tudsz befolyással lenni. Ha nem tudsz változtatni egy helyzeten, akkor a hozzá való viszonyulásodat változtasd meg! Előfordulhatnak olyan élethelyzetek, amikor nem léphetsz azonnal.
Ugyanakkor számos területe van az életednek, amelyet képes vagy uralni és irányítani.
A legtöbben sokkal kevesebbre tartják magukat, annál, ami valójában bennük van. Ennek következtében nem érzik önmagukban az erőt, hogy leküzdjék az életük kihívásait.
A kudarckerülés jelenléte is erőteljes az emberek között, ezért sokan inkább a komfortzónájukon belül maradnak. A nehézségek leküzdése viszont sohasem kényelmes, attól nehézség a nehézség, hogy ki kell lépni a komfortzónából a leküzdéséhez.
Ha nem vágsz bele új dolgokba, akkor nem érnek kudarcok, de a siker sem lesz az életed része. Ugyanakkor a kudarc is megszüntethető, ha addig harcolsz, amíg el nem éred a célodat.

A nehézségek leküzdését az elme lecsendesítése meg tudja könnyíteni.
Sok esetben az elme olyan gondolatokat gyárt, amelyek elbizonytalaníthatnak, félelemmel tölthetnek el, és a felerősítik benned a halogatásra való hajlamot.
E miatt nem mersz szembenézni a kihívásokkal, pedig ezeknek a gondolatoknak gyakran nincsen alapjuk, és semmi sem garantálja, hogy be fognak következni a jövőben. Igaz, ha táplálod ezeket a gondolatokat, akkor megnő az esélye a bekövetkezésüknek.
A saját gondolataid kontrollálása nagyban segíti a nehézségek leküzdését. Amilyen szinten irányítod a gondolataidat, olyan szinten irányítod az életedet.
A belső motiváció szintén nagyon sokat tud segíteni a nehézségek leküzdésében.
Ha megvan, hogy miért küzdesz, akkor sokkal egyszerűbb lesz fenntartanod a motivációd. Ehhez viszont elengedhetetlen egy pozitív jövőkép megalkotása.
A belső motiváció akkor lesz igazán erős, ha a céljaid túlmutatnak a saját érdekeiden, és másokat is szolgálnak.
Ha pontosan tisztában vagy az életfeladatoddal, az ugyancsak megkönnyíti a nehézségek leküzdését.
Ebben az esetben a nehézségeket a küldetésed, életfeladatod részeként fogod értelmezni. Tudod, hogy az életed kihívásai részei annak, amiért itt vagy.
Az is sokat segít, ha tudatosítod: a nehézség átmeneti, ideiglenes állapot.
Ettől még természetesen szükséges vele szembenézni, mert magától nem fog megoldódni.
A nehéz helyzeteken egy külső személy tanácsai is átlendíthetnek.
Lényeges megjegyezni, hogy mások támogatni tudnak téged, a problémádat viszont csak te tudod megoldani.
A nehézségek között tényleg ott vannak a lehetőségek is?
Minden élethelyzet lehetőséget ad a fejlődésre, a nehézségek leküzdése pedig hatványozottan biztosítja ezt.
A nehézségek leküzdése közben kénytelen vagy önmagaddal és a félelmeiddel szembenézni, ugyanis egy bizonytalan, ismeretlen helyzettel állsz szemben.
- Gyakran a nehézségek leküzdése során olyan dolgokat szükséges kipróbálnod, amiket azelőtt nem csináltál.
Ezek a tevékenységek hozzátesznek a személyiségedhez és fejlesztik a képességeidet, tehát a nehézségek nagyszerű lehetőséget biztosítanak az önfejlesztésre.
- A nehézségek leküzdése során olykor külső segítségre van szükséged.
Ez jó lehetőséget biztosít arra, hogy fejleszd a kapcsolatrendszeredet, és új barátokra is szert tehetsz ez által.
Hogyan vedd észre a nehézségek közötti lehetőségeket?
Egyszerű a válasz: nyitottsággal, pozitív hozzáállással, és pozitív gondolkodással.
A pozitív gondolkodásnál fontos megjegyezni, ez nem azt jelenti, hogy a számodra előnytelen dolgokat előnyösnek kezded látni. A realitás megőrzése lényeges, mert a rózsaszín köd nem fogja eltüntetni a nehézségeket.
Ha eddig a nehézségeket nyűgnek érezted, akkor válts nézőpontot, és ezentúl tekints rájuk áldásként!
Mindannyian életfeladattal érkezünk, amely során különböző nehézségekkel nézünk szembe. Az élet leckéket tol elénk, a feladat az, hogy szembenézzünk ezekkel és megoldjuk a kihívásainkat.
Minél inkább halogatod a kihívások leküzdését, annál erősebbé válik benned a hiányérzet.
Minden élethelyzetnek van valamilyen célja, és a fejlődés irányába szeretne terelni téged. Arra fókuszálj minden egyes nehéz helyzetben, hogy mi az, amit az adott szituáció szeretne neked tanítani!
A legnagyobb kihívások is elvégezhetők, ha kis lépésekre bontod azokat.

Hogyan fordítsd a javadra, használd ki ezeket a lehetőségeket?
- Tanulj a nehézségek közepette elkövetett hibáidból!
A kudarc is siker, ha tanulsz belőle, tekints a kudarcra átmeneti vereségként. Ha így teszel egy idő után a kudarc áldás lesz számodra!
A fordulatok, a visszaesések, és a kudarcok fogják stabillá tenni egy ember személyiségét. Azért, mert megtanulja, hogy jöhet bármi, mindig van megoldás.
- Tekints úgy a nehéz helyzetekre, mint egy tanárra, aki szeretne valamit megtanítani neked!
A nehéz helyzetek közben megtanulod értékelni az élet apró szépségeit. Például, ha elmész kirándulni, és elkap egy zápor, akkor hirtelen egy törülköző is értékessé válik számodra.
- Ha jön egy váratlan esemény az életedbe, ne menekülj előle, hanem tedd fel magadnak a következő kérdéseket!
Mit szeretne ez az élethelyzet tanítani nekem? Mi ezzel a dolgom? Hogyan jöhetek ki a legjobban ebből az élethelyzetből?
- A nehézségek leküzdése kiválóan fejleszti a kreativitást.
A problémák arra sarkallnak, hogy törd a fejed a megoldáson, ilyenkor sok esetben kénytelen vagy a megszokottól eltérően gondolkodni.
Vélemény, hozzászólás?