Mit jelent az útkeresés? Hogyan különböztethető meg a kiégéstől? Miért ne félj tőle, hogyan válhat javadra? Hogyan segíthetek én?
Az útkeresés során megélheted az üresség érzését. Lehet, hogy az a tevékenység, amit egykor szívesen csináltál, már nem tölt fel téged. Legbelül érzed, hogy itt az ideje új irányok felé fordulni.
Mélyebb kérdések is foglalkoztathatnak. Mi a feladatod a világban? Valóban a saját utadat járod-e? Ezek a témakörök gyakran felmerülnek az útkeresés közben.
Mik az útkeresés jellemző megnyilvánulási formái?
Az útkeresés során jellemző lehet a hiányérzet. Olyan érzéseid keletkeznek, hogy nem az utadon vagy, a tennivalóid nem töltenek fel plusz energiákkal, valami hiányzik.
Kötelezettségből, és nem szeretetből végzed a feladataidat, munkádat, csak azért, hogy ezzel kielégíthesd az alapvető szükségleteidet.
Amikor valaki keres, egy idő után kérdéseket tesz fel magának, ez az önelemzés időszaka, az útkeresés idején. Van néhány jellemző kérdés, amelyek ilyenkor általában a felszínre kerülnek.
- Biztosan az utamon vagyok?
- Mi a saját utam?
- Mi az a tevékenység, amit szívből tudok végezni?
Az önelemzést követi a cselekvés, az új utak kipróbálása. Valójában csak akkor tudod meg, hogy mi a megfelelő út számodra, ha nekivágsz az ismeretlennek.
A cselekvést megelőző önelemzés azt szolgálja, hogy megtaláld a számodra legkedvezőbb utat. Bizonyos esetekben a véletlenszerű útválasztás is beválhat, de érdemes mélyen önmagadba nézni, és felmérni mi a megfelelő számodra.

Hogyan lehet az útkeresést megkülönböztetni a kiégéstől?
A kiégés az adott személy testi, lelki, és mentális kimerülésével jár. Egy hosszabb folyamat eredménye, amelynek hátterében a túlterheltség, a nem reális célok, a túl magas elvárások, és az elismerés hiánya is állhat.
Kialakulása után, csökken az életkedv, felüti fejét a reménytelenség érzése, romlik a közérzet.
A kiégésben szenvedő számára a régen szeretett munka terhessé válik, ez viszont még nem jelenti azt, hogy az illető nem a saját útját járja. Elképzelhető, hogy a túl magas elvárások, vagy a támogatás hiánya vezet az egyensúlytalanság állapotához.
Ennek felismerése és kezelése után, viszont újra visszatérhet az életkedv, és a motiváció, ami ismét elhozza az elégedettséget, és a kiegyensúlyozottságot az egyén munkájába.
Ilyen esetben nincs szó útkeresésről, csak a helyes mértéket szükséges megtalálni a hivatást illetően.
Az útkeresést megelőzheti a kiégés állapota, de nem feltétlenül.
A kiégés egy állapot, az útkeresés cselekvés. Az útkereső ember cselekszik, és válaszok után kutat, függetlenül attól, hogy szenvedett-e a kiégéstől, vagy sem.
Aki elindul az útkeresés felé, abban megvan a motiváció, hogy megteremtse a saját lelki békéjét.
Miért fontos az útkeresés?
Az életben mindenkinek a lelki béke megtalálása a célja, akár tudatosan keresi azt, akár nem.
Egy úton tudsz eljutni ehhez az állapothoz, önmagadon keresztül. Az érdekes ebben az, hogy mindenkinek más az útja, egyedi módokon lehet megtalálni a lelki békét.
Azért fontos, hogy az utadon legyél, mert akkor eltűnik a hiányérzet az életedből. Úgy érzékeled, hogy minden a helyére került, és rendben vagy.
Ugyanakkor ez is csak egy állapot, amelynek fenntartása folyamatos energiabefektetést igényel. A lelked mindig vágyik újabb és újabb szintlépésekre, majd ismét előtör az érzés: itt az ideje újra változtatni.
Kezdődik minden elölről, mert az élet a változásról, és a fejlődésről szól. Folyamatos fókusz szükséges ahhoz, hogy az utadon maradj, vagy ne térj le arról túlságosan.
Hogyan tudsz az utadon maradni, új kihívások közepette?
Elsősorban a belső hangodra figyelj, fejleszd az intuíciódat! Kezdetben nehéz megkülönböztetni a megérzéseidet az elméd hangjától. Rendszeres gyakorlással, viszont fejleszthetők az intuíciós képességek is.
A lelked hangja mindig a helyes utat mutatja számodra.
Miért ne félj tőle, vagy ne vedd félvállról? Hogyan válhat a javadra?
Az útkeresés mindig bizonytalansággal jár, nem tudhatod előre, mi következik, ha egy ismeretlen útra lépsz.
Azért válik a javadra az útkeresés, mert tapasztalatokat gyűjtesz általa, és megadod önmagadnak a lehetőséget a lelki béke elérésére.
Mi történne, ha nem vágnál bele az útkeresésbe?
A biztos rosszat választanád, ami a hiányérzetet, és a szürke hétköznapokat jelentené. Elutasítanád magadtól a fejlődést, ami előbb-utóbb elégedetlenséget szül.
Az emberben van egy késztetés arra, hogy kényelmes marad addig, amíg valami külső körülmény ki nem mozdítja a komfortzónájából. Fél a változástól, pedig erről szól az élet.
A lehetőségek mindig ott vannak.
- Észreveszed őket, vagy sem?
- Amikor észrevetted a lehetőségeket, mersz cselekedni?
A nem cselekvés hosszú távon hiányérzetet szül, mert a lelked mélyén tudod, hogy nem tettél meg minden tőled telhetőt.
Úgyhogy arra biztatlak, hogy vágj bele a saját útkeresésedbe!
Van viszont néhány tényező, amire érdemes figyelned az útkeresés során!
- Belső hang. Ez a legfontosabb tényező, az intuíciód mindig a helyes irányt mutatja számodra.
- Reális önértékelés. Az önelemzés segít abban, hogy tisztán lásd a saját utadat.
- Reális elvárások. Amikor nem úgy történik valami ahogyan eltervezted, az még nem jelenti azt, hogy nem az utadon vagy. Az útkeresés, de a saját úton való haladás is tartogat nehéz helyzeteket.

Merre tarts tovább? Hogyan tudok neked az útkeresésben segíteni?
Az útkeresésben sokat tud segíteni egy asztrológiai elemzés.
Egy asztrológiai konzultáció elsődleges célja az, hogy jobban megismerd önmagad, és a benned rejlő képességeket.
Gyakran előfordul, hogy egy elemzés világít rá, rejtett, addig nem tudatosított tehetségekre. Az elemzés során információkat kapsz ezekről, így már lesz támpontod, amelyre tudsz támaszkodni az útkeresés során.
Mindig azt az utat érdemes választani, ahol a benned rejlő tehetségek a leginkább ki tudnak bontakozni.
Egy asztrológus nem azt mondja meg, hogy milyen új hivatást válassz magadnak. Arra mutat rá, hogy olyan utat keress, ahol a vágyaidat, és a képességeidet valóban meg tudod élni.
Csak az számít, hogy jól érezd magad abban amit csinálsz, és ki tudj teljesedni.
Hozok számodra egy példát!
A szépérzéket, művészi tehetséget számos formában meg lehet élni. Az adott személy lehet lakberendező, divattervező, képzőművész, vagy akár ékszerész. A lényeg az, hogy jól érezze magát a hivatásában.
Egy tanácsadás során az illető asztrológiai képletéből, és a beszélgetésen elhangzott információkból, ki fog derülni, hogy valakihez közel állnak-e a szépérzéket igénylő hivatások, tevékenységek.
Amennyiben igen, akkor az asztrológus nem egy bizonyos hivatás felé tereli az illetőt, hanem arra hívja fel a figyelmét, hogy használja ki ezt a képességét valamilyen formában.
Hogyan tudja ezt megtenni? Tudatosan keresse azokat a lehetőségeket, ahol meg tudja élni a művészi tehetségét, az alkotási vágyát! Természetesen mindenki más lehetőségekkel rendelkezik.
Előfordulhat az is, hogy nem is szükséges hivatást váltani, mert az illető a hétköznapokban is ki tudja bontakoztatni a szépérzékét. Például ízlésesen berendezi az otthonát, vagy hobbiból készít kézműves termékeket az ismerőseinek.
A lényeg az, hogy meg tudd élni a benned szunnyadó képességeket, tehetségeket. Amikor ez megtörténik, akkor már az utadon vagy.
Vélemény, hozzászólás?